Vše o Richiboxech

Ostatní modely 1:100
Odpovědět
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

viktor006 píše:poslední přírůstky :)
Obrázek
to by mne zajímalo proč nikdo nehlásil závady již dříve? :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Zatial si mozte stiahnut opravenu TATRU CAPL 16.
Web davam postupne dokopy aby sa trosku podobal na centralu minimodel.cz.
Ospravedlnujem sa za vzniknute problemy, budem sa snazit co najrychlejsie to opravit[/code]
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
viktor006
Příspěvky: 220
Registrován: 13.12.2010 20:14
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Příspěvek od viktor006 »

František píše:
viktor006 píše:poslední přírůstky :)
Obrázek
to by mne zajímalo proč nikdo nehlásil závady již dříve? :roll:
co si tak matně vzpomínám tak jsem psal Richimu ohledně těch dvou sudů a o nedostatcích sem mu pasal k tomu, ale tak nějak jsem si zvykl u Richiho modelů improvizovat :) Richi ale má jininak pěkný modely
Naposledy upravil(a) viktor006 dne 08.07.2012 20:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Rameno mám blbě, žebříky mám blbě, místo sudů mám ty tubusy na výsuvné nohy.... Achjo, přitom by fakt stačil aspoň jeden nákres pro blbečkynebo třeba bokorysy z boku, předu a zadu, jako dělá Michal. Aspoň teda z boku
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Co sa tak pozriet na nejaku foto? Navody nerobim iba pri sutaznych modeloch a MiRo robi nakresy preto, pretoze z toho potom robi model.
Ja mam iny styl ako MiRo ako FDS ... Kazdy kresli tak ako vie.
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Fífa Bůček
Příspěvky: 89
Registrován: 02.04.2012 17:27
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Fífa Bůček »

Richi píše:Co sa tak pozriet na nejaku foto? Navody nerobim iba pri sutaznych modeloch a MiRo robi nakresy preto, pretoze z toho potom robi model.
Ja mam iny styl ako MiRo ako FDS ... Kazdy kresli tak ako vie.
Přesně tak každý má jiný styl
Bucek Paper Models
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

nemusí bektpřímo bokorys, ani nemusíš kopírovat něčí styl. Jen trochu pomoct nám, co nevíme, kam co patří. Já když lepim, tak u toho nemám vždycky zaplej počítač, abych hledal ještě fotky předlohy. Radši si pouštim muziku nebo nějakej film/seriál. A zase abych ho zapnul, mrknul na fotky a zas vypnul, to to raši nasekám od oka :lol:
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
viktor006
Příspěvky: 220
Registrován: 13.12.2010 20:14
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Příspěvek od viktor006 »

Martin Happy píše:nemusí bektpřímo bokorys, ani nemusíš kopírovat něčí styl. Jen trochu pomoct nám, co nevíme, kam co patří. Já když lepim, tak u toho nemám vždycky zaplej počítač, abych hledal ještě fotky předlohy. Radši si pouštim muziku nebo nějakej film/seriál. A zase abych ho zapnul, mrknul na fotky a zas vypnul, to to raši nasekám od oka :lol:
koukám že máme podobný styl lepení :D , ty filmy a muziku
JanO
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

To mi připomíná zoufalství nad dílky od LBS :D . Se řekne podívat se na fotku, ale někdy najít přesně detail který potřebuji zabere víc času než stavba modelu :? . Podle nějaké předlohy to přeci musí být nakresleno, takže by stačila její fotka, případně odkaz na místo jejího uskladnění :arrow: .
Uživatelský avatar
mr.des
Příspěvky: 62
Registrován: 04.07.2011 11:38
Kontaktovat uživatele:

Souhlas

Příspěvek od mr.des »

JanO píše:To mi připomíná zoufalství nad dílky od LBS :D . Se řekne podívat se na fotku, ale někdy najít přesně detail který potřebuji zabere víc času než stavba modelu :? . Podle nějaké předlohy to přeci musí být nakresleno, takže by stačila její fotka, případně odkaz na místo jejího uskladnění :arrow: .
Taktez bych se primlouval za to, aby u modelu byl idealne nakres/3D model ci alespon par fotek hotoveho modelu ci predlohy.

Ono je fajn, kdyz nekdo pripravi nadherny model, ale pokud neni jasne, co kam patri, protoze jeho autor nechtel ztracet cas navodnou kresbou ci alespon par fotkami hotoveho modelu/predlohy, pak cela ta energie venovana priprave modelu vychazi vnivec, protoze nikdo jiny nez autor (ktery to stejne do mesice zapomene) nema tucha, jak to presne patri dohromady ;[
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Ja viem a hlavne ked model obsahuje viac dielov, je to trosku komplikovanejsie aj pre mna.
Takze sa viac posnazim aby boli modely dokonalejsie a lahsie zlepitelne.
Ku kazdemu dalsiemu modelu pridam na web .zip subor s fotkami pocas lepenia, a takisto aj lepsie cislovanie dielov pripadne nejake pohlady ako návod.
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Richi promine, odbočím k těm LBS - tam byl problém hlavně ten, že to nebyly modely dělané na zveřejnění, k tomu došlo až časem po mé dohodě s autorem modelů. Dělal si je pro svoje potěšení a sbírku a následně souhlasil, že část uvolní pro modeláře a samozřejmě nelze nikomu nařizovat, že musí vše předělat, to by se na nás tak akorát vy..kašlal...
Bohužel už spolu nejsme přes dva roky možná více v kontaktu, takže tvorba LBS modelů zůstane tak trochu na představivosti každého modeláře.

Jinak samozřejmě by bylo super, dělat nějaké návody ke každému modelu, protože ne každý zná všechno a je spousta modelářů kteří začínají a určitě by jim to moc pomohlo do začátku. Nemusí to být zrovna 3D profi návod, ale určitě pomůžou třeba nákresy nebo i fotky předloh, jak tu výše už někdo psal. To stejné platí pro krabičkové verze, stále mají a budou mít hodně příznivců, kteří si buď netroufnou na promakaný podvozek/model nebo ani nechtějí :-)

Samozřejmostí by dnes už mělo být, že se nepustí ven nevyzkoušený model, na začátku kdy bylo modelů málo, se na to tak nehrálo, byli jsme rádi za vše a chybky jsme ani moc neřešili, ale dneska by se opravdu neměly vyskytnou nějaké vážnější nedostatky - ono nakonec je to vizitka hlavně autora a modeláři si už dneska vybírají, co budou lepit, ono těch cca 4000 modelů přece jen nutí si vybírat, nedá se lepit vše jako když jsme začínali s PaperCase, Mi-Ro modely a dalšími.
technik
Příspěvky: 495
Registrován: 12.02.2007 15:25
Bydliště: Louny

Příspěvek od technik »

když nelepím prohlížím a čtu.
Začínal jsem na WDS a LBS a šlo to. S mými modely jsem okoukal od každého autora něco a tak jsem postupně začal u těžších modelů přidávat číslování dílů, číslování chlopní, jednoduchý nákres a adresu na cestu k předloze. Na 3D schéma si ale asi nikdy netroufnu. Jak jsem na některých modelech (Cometto, kamaz,zil) zjistil je velice snadné si model postavit pro sebe, ale potom nakreslit jednotlivé díly aby to mohl sestavit i jiný je trochu složitější.
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Takze dalsi model ktory sa pripravuje, je tato nadherna TATRA.
Sluzi na odstranovanie kalamity a patri zachrannemu utvaru v Hlučíne
Viac sa docitate tu: http://www.pozary.cz/clanek/41813-tatra ... kalamitou/
Model vytváram z pohladov, ktore budu sluzit aj ako návod, tak uvidime ako to pojde.
Obrázek
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Doufám že i s radlicí
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“