Ořech 2016 - hlasování

Vše o soutěžní kategorii, pravidla, informace atd.

Moderátor: Míra

jiri.k
Příspěvky: 11
Registrován: 14.12.2011 22:33

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od jiri.k »

1 - 10
2 - 6
3 - 4
Uživatelský avatar
karlos61
Příspěvky: 18
Registrován: 06.07.2008 17:52
Bydliště: Jihlavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od karlos61 »

1. - 9
2. - 10
3. - 4
Karlos61
Uživatelský avatar
kamil
Příspěvky: 810
Registrován: 14.11.2008 16:17
Bydliště: Poděbrady

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od kamil »

1.- model č. 10
2.- model č. 3
3. - model č.8
L 3000
Příspěvky: 49
Registrován: 04.01.2016 17:45

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od L 3000 »

1 - č.4
2 - č.3
3 - č.10
Michal Rozínek
Příspěvky: 132
Registrován: 15.12.2006 22:58
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od Michal Rozínek »

1. 10
2. 4
3. 6
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od Tomas »

1. - 10
2. - 3
3. - 5

Těžké rozhodování, všechny jsou pěkné a 13 ořechů je skvělý počet.

Na Chodově bych se měl na chvíli vytočit v sobotu před obědem, tak se těším, snad tam budou všechny k vidění.
daniel
Příspěvky: 25
Registrován: 19.04.2006 15:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od daniel »

1. - 4
2. - 10
3. - 3

Ale respekt máte všichni .
pepovaty
Příspěvky: 2
Registrován: 04.04.2016 19:33

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od pepovaty »

1. -10
2. -3
3. -7
míša kulička
Příspěvky: 9
Registrován: 30.03.2016 16:09

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od míša kulička »

Bohužel, musím jako soutěžící vznést PROTEST ohledně modelu č.6 a modelu č.11
Dle pravidel "Velikost modelu určuje vnitřek poloviny vlašského ořechu" toto model č.6 zcela jistě porušuje, u modelu č.11 to je na posouzení.
Pravidla byly jasně dána a výmluvy typu rozbila se mi skořápka ořechu a větší jsem nenašel, neberu, byla možnost model ještě více zmenšit. Soutěž je o modelářských schopnostech postavit co nejmenší model, ale pořadatel jednou určil pravidla a těch je nutno se držet.
Omlouvám se stavitelům těchto modelů, ale Vy jste to porušili.
Uživatelský avatar
schroub
Příspěvky: 266
Registrován: 06.10.2006 09:13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od schroub »

míša kulička píše:Bohužel, musím jako soutěžící vznést PROTEST ohledně modelu č.6 a modelu č.11
Dle pravidel "Velikost modelu určuje vnitřek poloviny vlašského ořechu" toto model č.6 zcela jistě porušuje, u modelu č.11 to je na posouzení.
Pravidla byly jasně dána a výmluvy typu rozbila se mi skořápka ořechu a větší jsem nenašel, neberu, byla možnost model ještě více zmenšit. Soutěž je o modelářských schopnostech postavit co nejmenší model, ale pořadatel jednou určil pravidla a těch je nutno se držet.
Omlouvám se stavitelům těchto modelů, ale Vy jste to porušili.
Nevím jak moc a kde jsou pravidla, ale ve vyhlašovacím vlákně, OŘECH 2016, je napsáno "Pravidlo je jedno jediné tradiční - model se musí vejít do skořápky vlašského ořechu tak, aby šel druhou půlkou skořápky uzavřít" Takže když jdou skořápky zavřít nevidím v tom problém. Ve spodní půlce mají i plochuna které modely stojí.
č.6 jeslti jde zavřít aniž by se model pomačkal ... asi dobrý
č.11 ------------------//-----------------------------------------
Pár mnou navržených a zpracovaných modelů na
http://schroub.sweb.cz NEW
http://schroub.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od Automaticke_pero »

V pravidlech je výslovně uvedeno, že:
Obrázek

"Nešťastná" první věta o určení maximální velikosti modelu jako objemu poloviny skořápky ořechu je ovšem upřesněna druhou větou, kde je výslovně uvedeno do spodní poloviny, nikoli na spodní polovinu, ačkoliv to řada modelářů takto řešila, asi to tak bylo jednodušší.

Podle názoru, že plocha pod modelem by měla být zároveň s hranou spodní půlky skořápky, by bylo nutné vyřadit i modely 2 a 3, neboť plocha pod modelem je snížena a zapuštěna do spodní poloviny skořápky. U modelu 3 ten terénní lavór ovšem nenápadně kryje travní koberec, vytažený na okraje.

U modelu 3 je také vidět na dalších fotkách, které mají organizátoři k dispozici, jak je skořápka ořechu poškozená, rozpraskaná a znovu poslepovaná.

Dále by bylo nutné vyřadit také model 4, neboť horní půlka skořápky byla kvůli nepoškozování modelu v uzavřené skořápce upravena - část okraje byla odfrézována.

Také by bylo nutné vyřadit model 10, neboť ve stavu vyobrazeném na fotce č. 2 je model umístěn tak, že horní polovina skořápky by nešla nasadit - jenže model není na podložce umístěn napevno.

Shodnou záležitost na facebooku jsme řešili už v neděli, takže zdejší protest se také zamítá.

Když už, tak dva modely by bylo možné vyloučit na předchozí prezentování (jeden autor je starý sklerotik, druhý byl moc hrrr, ale šlo o pár minut a prásknul se sám). Ale my si nechcem tady honit triko na detailech - jde jen o zábavu, nic z toho nebude - takže přes rozhodnutí organizátorů už vlak nejede. A pokud by se to někomu nelíbilo, nechť si příští ročník zorganizuje sám.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
míša kulička
Příspěvky: 9
Registrován: 30.03.2016 16:09

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od míša kulička »

Takže vidím to jako kličkování v pravidlech, někdo nechápe polovinu ořechu jako polovinu, ale musí si přidat z té druhé půlky.
cituji "Do spodní poloviny ořechu ......" nikde není uvedeno do části spodní poloviny, takže se bere dle mě celá spodní polovina.
Když budu stát nahý, mít před sebou věci a někdo mi řekne obleč si spodek, tak já si obleču kalhoty ( bohužel pořadateli budou stačit asi ponožky- splní že si něco oblékl, bez urážky).
Děláme modely pro radost, bohužel jenom někteří asi

Zvažuji o odstoupení ze soutěže, není důležité jestli jsem první nebo poslední, jde o princip kdy se upravují pravidla podle toho jak se to zrovna komu hodí.
jyrka
Příspěvky: 540
Registrován: 12.06.2010 15:16
Bydliště: Praha

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od jyrka »

Dobrý den, také se do debaty vnořím.
O víkendu jsem dostal na FB dotaz, proč je model traktoru utopený a model není vyloučen. Na tento dotaz jsem odpověděl se sarkazmem, že se kolegovi modelářovi třeba rozbil velký ořecha a musel hotový model dát do malého. Asi jste s tím člověkem na FB příbuzný nebo známý, protože jste v PROTESTU moje slova použil. Ještě jsem odepsal, že si nikdo ze soutěžících nestěžoval. No a hned je tu Váš PROTEST.
Proč jste nenapsal rovnou organizátorům (tedy těm třem, kteří se o soutěž ve svém volném čase starají)? Proč za Vás první dotaz musel vznést někdo jiný?
Jak psal kolega před tímto Vaším příspěvkem o spodním prádle, první věta je docela nešťastně napsaná a je v propozicích asi druhý ročník. Vloni byl jeden model také do půlky utopen a nikdo si nestěžoval.
Soutěž Ořech byla vymyšlena před pár lety jako Vánoční Ořech. a postupem času se pravidla upravovala. Ze začátku z ořechu koukaly i antény nebo třeba rameno jeřábu. Modely byly v dalších letech v ořeších volně položeny a občas vykukovala nějaká řidítka a podobné věci. Proto se pravidla postupem času upravovala.
Následovně pro nedostatek zájmu nám Vánoční Ořech zanikl (třeba z důvodu vánoc).
V loňském roce jsme se tedy s kolegy domluvili a v rámci Minimodelu jsme vyhlásili Ořech 2015, který je vlastně nástupcem Vánočního a lidé mají v březnu na patlání čas. Vloni se zúčastnilo 6 modelářů se svými modely. To pro nás byla docela pocta, že se první rok po zaniklém Vánočním ořechu vyvedl. No a letos je už modelů 13. I když jsme dva modely museli s omluvou autorům ze soutěže vyřadit, ale ne z důvodu, že jsou utopené ve spodní části ořechu, ale proto, že nejsou technického rázu.
Mohl bych Vám tedy na Váš protest odpovědět tím stylem asi jako na dotaz na FB. Děkujeme za Váš zájem o soutěž a o správný výklad pravidel soutěže Ořech.
Vaší připomínku si vezmeme k srdci a příští rok soutěže (tedy, jestli ještě bude) větu v pravidlech opravíme tak aby se nedala vykládat dvěma nebo více způsoby.
Velmi mně za pořadatele mrzí Váš přístup k přesnému výkladu pravidel a za tu dobu, co se zde píši s vysvětlením historie Ořechu a pravidel soutěže už jsem mohl mít slepený kus Beta verze modelu, který by měli obdržet všichni zúčastnění Ořeši. I tento model musel někdo vymyslet a nakreslit ve svém volném čase.
Doufám, že Vás mé vysvětlení uspokojí a budete dále v soutěži pokračovat i s ostatními modeláři, kteří strávili pár svých volných chvil s Ořechovou soutěží.
Za pořadatele Ořechu Jirka Abel.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od Tomas »

Já když jsem začal přemýšlet o účasti (poněvadž u Ořechu nejsem pořadatel) tak jsem to pochopil tak, že prostě musím zaklapnout ořech, abych splnil požadavky a že by měla být nějaká plocha / podložka pod model, aby se to jen tak "neválelo" v ořechu, ale bylo to možno i hezky vystavit.

Ono, pokud začnu slovíčkařit, to že třeba ten zmiňovaný model je zapuštěný o něco níž do spodní poloviny ořechu, ještě nemusí (ale může) znamenat, že jeho objem je větší než polovina vnitřku ořechu, že. Může být, ale nemusí, v podstatě to není moc jak zjistit než přes nějaké pomalu laboratorní měření a výpočty. Můžu to "měřit" pohledem nebo přesně, že... To by se dalo řešit donekonečna.

Pokud tedy někdo si myslí, že to není regulérní, je to škoda, není to žádná soutěž o telefony či peníze, ale taková spíš propagace papírové (mini)modelařiny a hec, co kdo zkusí udělat. Odstupovat ze soutěže je podle mě zbytečné, ale je to každého právo.

Těším se na ořechy, které dorazí na Chodov.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořech 2016 - hlasování

Příspěvek od Tomas »

Pro upřesnění - žádný z těch diskutovaných ořechů - modelů není můj.
Odpovědět

Zpět na „MINIMODELY - Nová soutěžní kategorie“