1. kolo - Mercedes Benz Actros - vítězem LBS systém

Zapojte se do soutěže o nejhezčí model 1:100. Více informací uvnitř
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Hlasování ukončeno

Příspěvek od Tomas »

Děkujeme všem autorům a hlasujícím v prvním kole soutěže o nejhezší (nejlepší) model.

Hlasování bylo ukončeno, hlasy jsou spočítány a stránku s výsledky byste měli vidět do konce víkendu. Dneska jsem si byl oddechnout na rally, tak už to asi nestihnu, vrátil jsem se před chvílí :D

Budeme rádi, když se alespoň ve stejném počtu zúčastníte kola druhého, viz sousední téma a stránka http://soutezminibox.wz.cz
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

VÝSLEDKY 1. KOLA NAJDETE ZDE:

http://www.soutezminibox.wz.cz/vyhodnoceni_kolo1.html



Vítěžným modelem je MB Actros od LBS systému. GRATULUJEME!
LBS
Příspěvky: 58
Registrován: 11.05.2006 07:05
Bydliště: Štramberk

Příspěvek od LBS »

Děkuji všem.
Vítězstvím jsem potěšen a zároveň motivován do další práce.
Uznávám též kvalitu dalších autorů, neboť i jejich modely byly na úrovni.

Doufám, že jsem Vám svými modely aspoň trochu obohatil sbírku.
LBS
mazanov
Příspěvky: 31
Registrován: 19.04.2006 08:20
Kontaktovat uživatele:

Actros od Michala Rozínka

Příspěvek od mazanov »

Sice je uzavřeno, ale myslím, že na podrobnější recenze jednotlivých modelů není nikdy pozdě. Přinejmenším na diskuzi o tom, co je na modelech dobré a co ne - a jak se tomu pro příště vyvarovat. Takže si dovolím svou druhou recenzi a doufám, že někdo napíše i své zkušenosti ze slepování soutěžních modelů.

Rozínkův model mě zaujal hned jak jsem ho viděl. Hlavně asi proto, že nabízel modelový podvozek a zakulacenou kabinu a přitom byla vystřihovánka dostatečně jednoduchá. Velkou výhodou je také to, že k tahači se nabízejí hned 2 typy návěsů. Rozlišení perfektní a jsou uvedeny některé poznámky pro lepší orientaci. Tady jsem se trochu pobavil použitou formou češtiny, ale to nesouvisí s vystřihovánkou ("prouha", "spevňovací"). Nápis "výfuk" je ovšem uvedený u dílu, který je pokud vím spíše sáním vzduchu. Ale to je také detail. Když už jsem u toho "výfuku", je fajn, že je udělán zvlášť, ale proč jen na zadní stěně kabiny, když má přesah na bok? Vzadu není za límcem skoro vidět, takže toto řešení mi přijde zbytečné. Dál bych zmínil "baterkoidní" okna. Kdysi se k tomu diskutovalo na k-reportu a mám pocit, že se jich nikdo nezastal, takže je i nadále považuju za vzhledově zcela nemodelová. A dodal bych pro příště, že zrovna v případě oken by to chtělo držet pokud možno jednotný vzhled, takže bych doporučoval jednolitě černé plochy. Grafika je dost zjednodušená, prakticky žádné stínování apod., což je škoda, ale to holt každý autor dělá jinak a drží si tak stejný vzhled svých modelů. Ale když se koukám na kabinu zepředu, mám pocit, že nejsou dodržené proporce - zejména výška nárazníku, mříží chladiče a plná plocha s nápisem pod čelním sklem. Ty mříže chlazení jsou podle mě a fotek co mám vyšší než by měly být a to dost nápadně. A dostávám se k tomu vršku kabiny, který jsem už zmínil dříve. Nedalo mi to a přeměřil jsem si to přímo na vystřihovánce a nepřesvědčíte mě, že to je dobře. Střecha kabiny je prostě kratší než by měla být, a to o více než desetinu. U mě to má za následek to, že předek i zadek kabiny je veprostřed prohnutý dovnitř (přičemž by to bylo lepší přesně opačně) a zaoblené hrany na sobě špatně sedí (jsou tam díry). Vzadu je to naštěstí vcelku překryto límcem, ale předek je vidět (naštěstí ne z dálky). Jo a to zakulacení je fajn, ale působí na mě také nějak ne moc modelově, protože kulatější by měl být přechod čelo/střecha než boky/střecha (aspoň soudím podle fotek) a tak ta hrana mezi čelem a střechou dost ruší. Anebo to mělo být tak, že i čelo/střecha je zaoblený přechod? Pak by neseděly ty boční zaoblené plochy na sobě. Tady by pomohla návodná kresba nebo aspoň fotka po slepení... Zvolení verze s kryty na bocích je velmi praktické, podvozek tak vypadá hodně modelově i když je z jednoho dílu. Horší je to se zadními blatníky. Už nápis "Upravit délku" dává tušit něco nekalého. Podle čeho upravit? Tak jsem to upravil a slepil jak se mi to zdálo, abych nakonec zjistil, že jsou sice hezky vyklenuté, ale moc vysoké. Takže trvám na tom, že délku měl vyřešit autor. Disky zadních kol opět vypadají, že kola nejsou "dutá", což jsem vytýkal už u oranžového tahače. Ale když uvidím, že předloha je takhle má, sklapnu :wink: Zrcátka jsou také zajímavě řešena a zvolený způsob konstrukce by mohl být vcelku jednoduchý. Přiznám se, že jsem do toho ale nešel a raději sáhl po drátku a potištěném staniolu. Představa, že mezi zrcátkem a sklem kabiny bude bílá neprůhledná plocha mě děsila... Ale sám nevím, jestli ta plocha měla být modrá nebo černá. Asi by to chtělo vyzkoušet. Návěsy pěkné, princip připojování sice zůstal na lepičovi, ale aspoň si to každý udělá jak se mu hodí k dalším modelům. Jen si nevzpomínám, jestli jsem někdy viděl návěs, který má na levém boku něco jiného než na pravém. Ale také když uvidím předlohu, sklapnu. Blatníky jsem opět neřešil prostřihama, tentokrát z obavy, aby se mi držák náprav příliš nezprohýbal. Kola vypadají nějak divně (po grafické stránce), ale snad to vychází z nějaké reálné předlohy. Jen z dálky to vypadá, jako by byl vnitřek čtvercový, což se ke kolu moc nehodí... A poslední je paleta, nepovinná to součást. Milý přídavek, ale ty bílé plochy asi neměly být bílé, ale černé. Tak jsem se s tím ani nelepil.

Ale jinak je to pěkné, ne že ne. V podstatě jse o 3 vozidla, takže velké plus, škoda té kabiny.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

musim rict, ze minuly prispevek me velmi potesil svym rozsahem a obsahem konstruktivnich pripominek, pevne verim, ze bude inspiraci ostatnim.

PS dle meho nazoru byl rozinkuv model jaksi nedocenen sirokou verejnosti, ja jsem ho tipoval na jasne druhe misto...
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Opět díky za věcný příspěvek. Zatím bych se vyjádříl pouze k oknům alá "baterka". Už jsem to s autorem řešil a dále budeme používat jednobarevná okna, vypadá to zatím na modré verze (jak je vidět u nových modelů Michala Rozínka - Zemák, Škodovky atd.).
mazanov
Příspěvky: 31
Registrován: 19.04.2006 08:20
Kontaktovat uživatele:

okna

Příspěvek od mazanov »

Modrá jo? Nestálo by za to o tom hlasovat? Není nic horšího než když má každý model jiná okna (pokud už jsou ve stejném měřítku). A jelikož všechny cesty vedou k miniboxu, u kterého jsme asi všichni začínali, zajímalo by mě, jaký je důvod používat jinou barvu oken. Navrhuju dát na http://www.minibox.webz.cz hlasování a dále postupovat podle jeho výsledků.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

napad je good, ale jeho plukovnicke velicenstvo te predbehlo:

viewtopic.php?t=111

:wink: :twisted:
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: okna

Příspěvek od Tomas »

mazanov píše:Modrá jo? Nestálo by za to o tom hlasovat? Není nic horšího než když má každý model jiná okna (pokud už jsou ve stejném měřítku). A jelikož všechny cesty vedou k miniboxu, u kterého jsme asi všichni začínali, zajímalo by mě, jaký je důvod používat jinou barvu oken. Navrhuju dát na http://www.minibox.webz.cz hlasování a dále postupovat podle jeho výsledků.
No to by ses musel zeptat přímo Michala, proč modrou :wink: Já jsem zvyklý na černou a taky pro ni hlasuji, nicméně na druhou stranu nemůžu nikomu nařizovat dělej to tak jak chci já, protože pak by mi těch autorů asi moc nezbylo. Ale dával jsem Michalovi avízo na tohle forum ohledně Tvého příspěvku na Actrose, takže uvidíme, co on na to ;-)
Michal Rozinek

MB Actros - okna

Příspěvek od Michal Rozinek »

U Actrose jsem udělal okna modrá, protože mě to připadlo zajímavější, než strohá černá okna. Ale jestli Vám to nevyhovuje, můžu udělat okna černá, a poslat na stránky nebo přímo na E-mail určeného člověvěka. Nebude to problém. Jsem rád, že můj model se umístil na "bedně" a všem za to děkuji. Kdyby někdo model udělal, mohl by mi poslat fotku? Jsem zvědaví jak vypadá na jiném papíře a vytištěný na na inkoustové tiskárně. Děkuji. Můj E-mail: michal.rozinek@centrum.cz.

Zdraví Michal (Mi-Ro)
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: MB Actros - okna

Příspěvek od Budulman »

Michal Rozinek píše: Kdyby někdo model udělal, mohl by mi poslat fotku? Jsem zvědaví jak vypadá na jiném papíře a vytištěný na na inkoustové tiskárně. Děkuji. Můj E-mail: michal.rozinek@centrum.cz.

Zdraví Michal (Mi-Ro)
Jenom co seženu pořádenej papír (160g/m2) tak to slepím (teď tisknu na papír ze skicáku a ten je moc tvrdej)snad během příštího týdne :D
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Tak jsem slepil zatím jenom tahač a musím říct že ta kabina opravdu nesedí
Odpovědět

Zpět na „Soutěž pro autory o nejhezčí model 1:100“