5.kolo

Zapojte se do soutěže o nejhezčí model 1:100. Více informací uvnitř

má být páté kolo?

ano
39
89%
ne
2
5%
asi ano
3
7%
 
Celkem hlasů: 44

Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

pokud by šlo o tohle, tak by se určitě zapojil i Oktan.
MAZ 543 scud B
Obrázek
jinak bych byl pro aby dělali všichni stejný model
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Znám, úžasný stroj, před pár lety by to asi nešlo ale teď se sešla kupa autorů co dělají jen složité modely takže to bych bral. Ale nevím jestli bych se zůčatsnil.
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Vojta píše:Já bych chtěl oživit názor, který kdysi pronesl colonel. Provozovatel (co takhle zadavatel?) soutěže vybere předlohu a soutěžící ji pak vymodelují. Všichni stejné vozidlo.
To je rozumná idea (taky mě to napadlo). Ale viděl bych to jako reálný pod jednou podmínkou - zadavatel by měl taky všem účastníkům zajistit stejný dostupný podklady nebo zadat hodně přesnou specifikaci předlohy, aby modely byly opravdu souměřitelný.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

můj nápad to, ale není
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Automaticke_pero píše:
Vojta píše:Já bych chtěl oživit názor, který kdysi pronesl colonel. Provozovatel (co takhle zadavatel?) soutěže vybere předlohu a soutěžící ji pak vymodelují. Všichni stejné vozidlo.
To je rozumná idea (taky mě to napadlo). Ale viděl bych to jako reálný pod jednou podmínkou - zadavatel by měl taky všem účastníkům zajistit stejný dostupný podklady nebo zadat hodně přesnou specifikaci předlohy, aby modely byly opravdu souměřitelný.

To by podle mě nemusel. Teď si každý podklady taky hledá sám.
Uživatelský avatar
Tomasus
Příspěvky: 34
Registrován: 12.07.2006 14:32
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomasus »

Kdo je ZADAVATEL ? admin (evenruelně ten co má soutěž na starosti) nebo výherce minulého kola ?
Teprve až prodáš rozpláclýho ježka za rámečkem, poznáš co je to umění...
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Ten co má soutěž na starosti.
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Tomasus píše:Kdo je ZADAVATEL?
To není principiálně důležitý, může to bejt kdokoliv z nás i někdo "úplně cizí".
Vojta píše:Teď si každý podklady taky hledá sám.
Taky si každej vybere to, co je mu bližší. Mě se terrno-tatra podle originálních výkresů z fabriky taky kreslí prakticky sama - ale kdo tu možnost má? Někomu k "modelu" stačí jedna mrňavá mázlá fotka, někomu nestačí ani tovární výkresy 1:10.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Automaticke_pero píše:
Vojta píše:Já bych chtěl oživit názor, který kdysi pronesl colonel. Provozovatel (co takhle zadavatel?) soutěže vybere předlohu a soutěžící ji pak vymodelují. Všichni stejné vozidlo.
To je rozumná idea (taky mě to napadlo). Ale viděl bych to jako reálný pod jednou podmínkou - zadavatel by měl taky všem účastníkům zajistit stejný dostupný podklady nebo zadat hodně přesnou specifikaci předlohy, aby modely byly opravdu souměřitelný.
Něco podobného jsme měli na začátcích soutěže. 1.-2. kolo (Actros, Magnum) učast soutěžících byla dobrá jelikož si každý autor vybral svojí předlohu a sehnal si kní i patřičné podklady.
Kdybychom zadali jeden typ, dali jen jednu možnost, tak vnikne jeden model v několika různých rozkresleních, a kdo by lepil 2 a více naprosto stejných modelů, které se liší jen svým ztvárněním, růzností čar, nebo barvou skel. Tímto směrem se dá jít, ale pro soutěž by to byla slepá kolej (můj názor).
Soutěž zůstane v podobném duchu jako předtím. Zvolením určité značky a případné zůžení na jednotlivé modelové řady, kdy i přes zůžení výběru autora zůstane na něm co si vybere za předlohu.
Koukněte se na 4.kolo vznikne tolik modelů, které se proti sobě postaví, každý autor vydá zesebe to nejlepší a doplní určitý typ vozidla, který nám chybí.

Nebráníme se zavedením novým možnostem. Ale v zadávání soutěže se toho moc nezmění. Spíše hledáme nové možnosi v hlasování, tak aby vyhrál kvalitní model.
FRANTA
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

František píše:Kdybychom zadali jeden typ, dali jen jednu možnost, tak vnikne jeden model v několika různých rozkresleních, a kdo by lepil 2 a více naprosto stejných modelů, které se liší jen svým ztvárněním, růzností čar, nebo barvou skel.
Na druhou stranu se tak hodně jasně ukáže, kdo opravdu jak umí, a odfiltruje se tak zkreslení daný volbou "atraktivní" předlohy - to je krásně vidět na třetím kole, kde povedenej, ale náročnější Joyster od MiRo celkem hanebně propadl.

Zase to ale nemá smysl dělat pokaždý, to by byla opravdu nuda.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Je to taky jedna z věcí. Tomu se snad nyní vyhneme díky 3 člené porotě a 1 dozorčímu v radě. Kde budou dávat dohled nad stanovenými dodatky. Kde se nebude hodnotit atraktivnost modelu, ale jeho grafické zpracování.

1. Věrnost zpracování. 0-20
3. Náročnost modelu na stavbu 0-20
4. Novinka ve vstřihovánce, její ztvárnění a kvalita 0-20(pokuad více nových prvků vše dohromady)
5. Celkový dojem z vystřihovánky 0-20
6. Uspořádání dílů (aby nebyly jednotlivé díly daleko od sebe, díly kabiny u sebe a né každý jinde) 0-10
7. Kvalita modelového podvozku 0-20
8. Kvalita celkového modelu, dle dodaných fotek autorem max. 4 snímky 0-20
9. Kvalita grafického zpracování 0-20

Tato vypadá připravená tabulka k hodnocení. Rozhodčí byli již vybráni, a nedá se pochybovat, že by něčemu nerozuměli, jsou to velmi dobří modeláři, kterým věřím že jejich rozhonutí budou správná.
Obrázek
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

František píše:

Kdybychom zadali jeden typ, dali jen jednu možnost, tak vnikne jeden model v několika různých rozkresleních, a kdo by lepil 2 a více naprosto stejných modelů, které se liší jen svým ztvárněním, růzností čar, nebo barvou skel.
FRANTA
A kdo slepil všechny modely z prvních kol soutěže ? já jsem z prvního kola slepil jenom jeden MB od mi-ro a ze druhého kola jsem neslepil ani jeden model, ve třetím kole jsem slepil všechny slepitelné modely (Tanzánec od Kennyho nepasoval a přesto skončil na 5. místě).

Je fakt že by se do lepení asi nikomu nechtělo :cry:
mazanov
Příspěvky: 31
Registrován: 19.04.2006 08:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mazanov »

A co udělat zadání formou "Libovolné skutečné vozidlo firmy XY". Firma by poskytla základní dokumentaci (případně tím omezila, kterých vozidel se soutěž týká), každý by si vybral které chce dělat (klidně i více lidí stejné vozidlo). Předpokladem by mohlo být, že firma připraví ceny pro vítěze (nebo všechny zúčastněné) a že za to dostane práva k dalšímu nakládání se vzniklými vystřihovánkami.
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Ale mě by zajímalo kdo bych cgtěl něco takového,jako je tahle ssoutěž sponzorovat.

Jinak soutěž o stejný model je podle mě taky blbost.Jestli někdo slepí všechny modely,tak to budou tak 2 lidi.Jestli někdo slepí víc než jeden soutěžní,tak to budou tak 3-4 lidi.Drtivá většina slepí jen jeden a to ještě si počkaj až na ten co vyhraje.Ostatní modeláře to pak může odradit od učasti,a to přece nechceme,ne?Já myslim,že každý ví a cení modely autorů Le6n,Mi-Ro,LBS,Petr Vávra,Petr_k.Ale takhle má soutěž částečný punc i té překvapivosti.

Jo,A Franto,jedna dodatečná:
Tahovéhle hodnocení soutěže se mi opravdu líbí,Už zde opravdu rozhodne kvalita a nej jen např,atraktivnost předlohy.

Ale měl bych nápad:
Co takhle uspořádat i anketu laické veřejnosti(Jako když se volí auto roku mezi odbornými novináři a i mezi veřejností)
Bylo by podle mě zajímavé sledovat jestli se většina diváků shodne se stanoviskem poroty,nebo ne.TAkže sem i pro vyhlášení tehle ankety.
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Problé v anketě není, je spíše v nás všech. A to, že hlasuje jen minimum lidí. Pokuad někdo četl výsledky tak o tom ví.
1.Kolo
"Nicméně rád bych zde upozornil znovu na vysokou návštěvnost stránky se soutěžními modely a na druhou stranu na nízký počet hlasujcích. "
2.Kolo
docela šlo oproti minulému
3.Kolo
"Velmi dobrá je i kvalita modelů, je vidět, že se autoři snažili. Co naopak nemůžeme s Frantou hodnotit kladně, je počet hlasujících ve srovnání s počtem návštěv na stránce se soutěžními modely - ani ne 10% návštěvníků stránky hlasovalo (a to tam ještě bylo dost hlasujících kamarádů autorů apod.), zarážející je i to, že nehlasovali ani všichni registrovaní a aktivnější na foru. "

To je největší problém, který se snažíme řešit.
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Soutěž pro autory o nejhezčí model 1:100“