BB03 MB Actros 2544 L 6x2 "Kofola"

Bucobox modely - MB Actros a další

Moderátor: mbactros

adam
Příspěvky: 98
Registrován: 09.04.2007 18:40
Bydliště: Stará Turá, SR

Příspěvek od adam »

po strasne dlhom case som sa dokopal k tomu aby som uverejnil svoje zlepene BB takze kochajte sa, kritizujte :D
Obrázek
mbactros
Příspěvky: 1005
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

:wink:
Lubo-mbactros-BUCOBOX
osa64
Příspěvky: 2
Registrován: 25.03.2010 23:14

Příspěvek od osa64 »

zkuste zde. přelakování standard Mercedes-Benz ve zbarvení-Office Depot, ne-li mysl mbactros. existují plány překreslit Coca-Cola.
Obrázek
coca-cola
Obrázek
Wasser
Příspěvky: 16
Registrován: 23.10.2010 22:55

Příspěvek od Wasser »

Zdravím všechny na tomto foru. Když sem zde viděl ty překrásné "papíráky", tak sem se rozhodl po téměř 15ti letech vrátit k lepení a to na tomto modelu, na kterém sem zkoušel i papír. Výběr nebyl nejlepší. Gramáž 160g/m2 je již docela dost. Dále samotnej papír pro moji tiskárnu nebyl nejlepší, vcelku dost se na něm rozpíjí černá barva.
Obrázek
No a co se týče mé práce, mam co dohánět, trochu mi ujela geometrie pdvozku a rámu, což ale není na první pohled moc patrné (alespoň pro mě)
mbactros
Příspěvky: 1005
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

Mne sa to paci, dobry model si si vybral... :lol: Este skus pretriet cierne hrany aspon fixou a bude to este lepsie. Gramaz papiera najlepsie 120, aj ked nie vsade ju maju.
Lubo-mbactros-BUCOBOX
Wasser
Příspěvky: 16
Registrován: 23.10.2010 22:55

Příspěvek od Wasser »

sem se s tim nechtěl nějak moc patlat, byla to zkouška papíru a mí zručnosti, jestli to dam ještě dohromady
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Obrázek
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
mbactros
Příspěvky: 1005
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

To Martin: :wink:
Lubo-mbactros-BUCOBOX
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Díky, snad příště zkusim zaoblenou kabinu, tohle je stará šuplíková zásoba ze začátku měsíce, kdy nebylo co lepit, tak šla s hranatou.
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
czjapan
Příspěvky: 5
Registrován: 05.10.2013 16:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od czjapan »

Můj report ze stavby tohoto krásného náklaďáku.
Stavěl jsem bez přívěsu, zvolil jsem zakulacenou kabinu.

Kola jsem lepil tak, že jsem vyřezal přesně obvodovou část pneumatiky a konce k sobě přilepil proužkem pod spojem, aby se mi neudělal na obvodu schůdek.
Obrázek

Bohužel jsem si neověřil průměr kol a tak mi vznikla nepříjemná dvojitá hrana, asi jsem měl dovnitř kol dát užší proužky papíru, abych mohl samotné "poklice" kol zapustit dovnitř. První poučka pro mě na příště: dvakrát měř, třikrát sestav nasucho a pak lep :)
Obrázek

Kabina a zrcátka. Tady už jsem byl na hranici svých řezacích schopností :D
Obrázek

Hotový model. Další chyby vznikly při lepení podvozku, kdy se mi nepodařilo dostatečně vyrovnat špejle v boxíkách s nápravou a tak mi druhá (prostřední) náprava trochu ulítla nahoru. Taky se mi zdá, že mi model trochu padá na zadek, prostě geometrie podvozku se mi nepovedla vůbec. Chrániče z boků jsem vlastní blbostí prohodil uplně.
Obrázek
Obrázek


Po dvaceti letech se vracím k "Miniboxům", které jsem jako kluk lepil, když vycházeli v ABC. Když jsem nedávno objevil tohle fórum a web, kde je hromada modelů ke stažení, nestačil jsem se divit, co jsou lidé schopni v tomto měřítku z papíru postavit.
mbactros
Příspěvky: 1005
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

Ahoj, tak som rad, ze si sa k tomu vratil a zrovna mojim modelom... :wink: Mas to postavene pekne a cisto, tie medzinapravove zabrany by si mohol skusit skalpelom "odmontovat" a prehodit, ale to je detail. Co sa tyka podvozku, ja napriklad lepim kolesa na pevno k napravam bez otvorov a spiliek, je to predsa len model a nie hracka, nemusia sa tomu kolesa otacat, a vtedy je tu geometriu dodrzat lahsie. Gratulujem v peknemu modelu.
Lubo-mbactros-BUCOBOX
Odpovědět

Zpět na „Bucobox“