2 tydny lepeni modelu - recenze, vysledky, dojmy

Archiv - již uzavřená témata především z obecné diskuze, ale i odjinud.
Odpovědět

Povazujete akci 2 tydny lepeni modelu za uspesnou?

Urcite
9
69%
Spise ne
3
23%
Ignoroval jsem ji
1
8%
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

2 tydny lepeni modelu - recenze, vysledky, dojmy

Příspěvek od Colonel32 »

Ja osobne jsem v teto akci videl obrovsky prinos, protoze jsem se skutecne dostal k tomu, abych taky neco slepil (vcetne te sprsky patvaru, kterou vas zaplavuju, tz. volhy, ziguliky, VBset..). Bohuzel jsem behem akce nemel pristup k tiskarne, takze jsem nemohl vytisknout zadne nove veci, ale musel jsem zpracovavat jen skladove zasoby, takze misto toho, abych slepil taky nejaka LBSka, lepil jsem weinerovy tatrovky...

Fotografie modelu, ktere jsem slepil najdete v moji fotogalerii:
viewtopic.php?t=68

Dale jsem v prubehu stavby zjistil nekolik zajimavych veci:

1) Na cerneni jsem drive pouzival lihovku, ale zjistil jsem, ze cerna gelovka je sice tenci a namalovani trva o trochu dyl, ale zase nevytvari takove ty modrofialove odlesky.

2) Drive jsem plasticka kola delal prouzek po prouzku, odriznout 3mm prouzek, celej namotat, odriznout druhej, celej namotat, no bejvalo to dlouhy... ted jsem zacal pouzivat metodu, ze namotam prouzek o sirce cca 6 cm, necham poradne zaschnout, a nasledne kolecka nakrajim ostrym skalpelem - bylo aplikovano na volhy, tatrovky, routemastera.

Na ziguliky a skodovky, kde jsou kola relativne tenka, a kde by neslo kolo poradne odriznout, jsem pouzil metodu nekolikanasobneho podlepovani kol, taky fungovala velmi dobre.

3) Na tatrach jsem pouzil napad navic - nalepovani dilu natupo (tz. bez chlopni) - na fotce je to dobre videt

Obrázek

Jedna se o listu pod kabinou, a lem blatniku (pro ty, co vystrihovanku znaji, tak je to z originalnich dilu pro krabickovy podvozek) - a tady bych chtel apelovat na autory novych vystrihovanek, kteri delaji auta s modelovymi podvozky, aby nezapomeli vystrihovanku vybavit temito boky na blatniky, skutecne to s nimi vypada mnohem lepe.

4) Velikym zklamani pro me byla vystrihovanka Tatry 141 a podvalniku z toho duvodu, na jem papire byl model vytisten. Papir je hrozne tvrdy, takze se a) lame misto toho, aby se ohybal, a b) vystrihovanka je narysovana pro tenky papir, takze pri lepeni nesedi nektere vzdalenosti vlivem tloustky papiru, a clovek musi model prubezne upravovat, velmi neprakticke... doporucuji vystrihovanku naskenovat a vytisknout na neco normalniho, a az pak lepit...

No a to je asi vsechno - budu se tesit na poznatky a nazory ostatnich z vas...
Uživatelský avatar
Drobek
Příspěvky: 67
Registrován: 09.04.2006 19:42
Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Drobek »

Moc hezký,všechny jsou povedený a nejvíc asi ty volhy :!:
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

A to je všechno?

Příspěvek od Tomas »

Pánové,
a to jste všichni, co jste něco během té doby slepili? Chápu, že ne každý má digitál nebo aspoň fotící mobil, ale v tom případě může aspoň připsat do fora, co se mu povedlo nebo nepovedlo, příp. že nesedl termín.
Vždyť fotky tam máme jen od Colonela, Franty a Vaška + jestli dva tři lidi napsali proč jim třeba termín nesednul nebo tak. A ostatní ticho (pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám)... Snad aspoň ti školou povinní si najdou o prázdninách více času...

Má potom cenu honit autory, aby dělali další a další nové modely? Nebo pak čteme vzkazy typu kdy bude konečně něco nového? Ale na co novinky, když více než stovka modelů zahálí někde na harddisku?
Uživatelský avatar
Ýtý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.04.2006 18:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ýtý »

No já jsem měl času celkem dost protože jsem měl po zavěrečnejch zkouškách no a po nich nastává ve škole období výletů atd.No a co sem postavil,nový Paper Case část policejního setu a vojenskou tatru od Michala Rozínka.Možná jěště budou fotky ale to nevim jistě.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

ze bychom vsechny nove modely vystavili v clenske sekci, a pro vstup by clovek musel prokazat vlastnorucne slepenych 500 miniboxu (nebo 250 s modelovym podvozkem) ?
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

:lol: no pět set kousků to už je slušná řádka modelů :wink: to by některé musely být slepeny dvakrát třikrát ale zase by mohl vzniknout nový konwoj a potom by jsme se mohly nechat zapsat do Guinesovy knihy rekordů za nejdelší papírový had z modelů 1:100 :wink: :lol:
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Modely LBS

Příspěvek od JanO »

1) Po slepení T815 8x8 TT jsem si řekl, že tak složité modely bez návodu už lepit nebudu.
2) Lepičská akce mě inspirovala ke složení vozidla LIAZ 100.55 DAKAR 86.
3) S chutí jsem se pustil do T 815 6x6 DAKAR 86. Trochu se mi nepovedla kabina, teď už ale vím jak na to .
4) V závěru této lepičské akce jsem ještě stihnul T 815 290 R75 4x4. Hlavní je takové ty velké plochy dobře vyztužit.

Pak jsem ještě slepil dva PAPER Case, mají tu výhodu, že jdou bez problémů zmenšit na 1:300.
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

No já jsem stihl těsně před akci postavit jeden model, a během akce také jeden model.
Ale bihužel pracovní nasazení v zaměstnání tomu chtělo jinak, a nebyl čas.
Jinak si říkám škoda že by se mi určitě nedařilo lepit ve vlaku, trávím tam dvakrát týdně 3 hodiny :lol:
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 123
Registrován: 10.04.2006 19:18
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Já jsem bohužel neslepil nic - fofry v práci a navíc nebylo na čem tiskout. Už mám ale novou tiskárnu, tak se do toho dám :)
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Já jsem slepil Lexicon od M.Rozínka (celkem složitej ale výsledek super)
Uživatelský avatar
Tomage
Příspěvky: 29
Registrován: 29.04.2006 13:35
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Tomage »

Bohuzel nevim o jakou kaci jde, ale ted o vikend sem udelal devet modelu.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Budulman píše:Já jsem slepil Lexicon od M.Rozínka (celkem složitej ale výsledek super)
Jestli máš fotku, pošli ji prosím (minibox@centrum.cz) nebo dej přímo do fora. Byly při lepení nějaké problémy / nepřesnosti?
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Tomas píše:
Budulman píše:Já jsem slepil Lexicon od M.Rozínka (celkem složitej ale výsledek super)
Jestli máš fotku, pošli ji prosím (minibox@centrum.cz) nebo dej přímo do fora. Byly při lepení nějaké problémy / nepřesnosti?
Problémy samozřejmě byly, část jsem si jich způsobil tiskem na tvrdší papír občas jsem nevěděl jak mám některý díl vytvarovat a tak.

Fotky máš na mailu :D
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Budulman: Dík, fotky přišly, model se Ti povedl. Pochvalu posílá i autor ;-)

All: Navrhuji udělat podobnou akci v srpnu, na začátku. Souvisí to i s tím, že stejně nebudu mít asi příliš času na aktualizaci webu. Zase něco slepíme, sám mám vroubky u některých autorů, od nichž jsem ještě nic neslepil :( :wink:

Co vy na to?
Odpovědět

Zpět na „Archiv neaktualizovaných témat“