Modely LBS systém 1:100

Vše o modelech LBS systém 1:100
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Spuštěna galerie fotek modelů LBS, fotky k ostatním modelům budeme postupně přidávat. Takže nebudete-li si vědět rady se stavbou, mrkněte na fotky, třeba vám to pomůže.

Odkaz: http://www.minibox.ic.cz/lbs_seznam.html


Za fotky děkuji Budulmanovi a Františkovi Běhounkovi. Chcete-li přispět svými fotkami, ozvěte se - určitě se domluvíme.
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

já sem teď trohu pozapomněl na ten jeřáb Tatra co lepim, takže se do něj v nejbližší době pustim
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Tomas píše:Spuštěna galerie fotek modelů LBS, fotky k ostatním modelům budeme postupně přidávat. Takže nebudete-li si vědět rady se stavbou, mrkněte na fotky, třeba vám to pomůže.

Odkaz: http://www.minibox.ic.cz/lbs_seznam.html


Za fotky děkuji Budulmanovi a Františkovi Běhounkovi. Chcete-li přispět svými fotkami, ozvěte se - určitě se domluvíme.
No,já mam fotku Avie D 90 CAS 8
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Vánoční dárek od LBS - těšte se na modely z přání :)

Obrázek
VZadak
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2006 19:12
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

VZadak

Příspěvek od VZadak »

Asi si slepím první model od LBS...
JanO
Příspěvky: 1636
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Opravdu pěkný dárek pod stromeček, už vím, co budu lepit o svátcích.
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 10
Registrován: 26.10.2006 11:50
Bydliště: Meziboří u Litvínova

Příspěvek od Raduz »

To je fakt bomba, předevšim ta T 111 ... :D
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 10
Registrován: 26.10.2006 11:50
Bydliště: Meziboří u Litvínova

Příspěvek od Raduz »

No je to bomba, ale mam takovej problém. Ta tatrovka je muj první model od LBS, protože dělám předevšim stavební stroje a nějak jí nemůžu zmenšit do té správné velikosti. Zkoušel sem to už několika způsoby a pořád to není ono :( . Mohl by ste mi někdo poradit prosím jak jí zmenšit na správný měřítko ...
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Raduz píše:No je to bomba, ale mam takovej problém. Ta tatrovka je muj první model od LBS, protože dělám předevšim stavební stroje a nějak jí nemůžu zmenšit do té správné velikosti. Zkoušel sem to už několika způsoby a pořád to není ono :( . Mohl by ste mi někdo poradit prosím jak jí zmenšit na správný měřítko ...
Tisk podle dpi (na 300 dpi) např. v programu Irfan View - pro kontrolu tisku je na každém modelu měřítko - kalibrace pro 1:100.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Ehm, asi jsem to napsal špatně - v IrfanView se myslím zrovna nepoužívá tisk na dpi, ale ta druhá možnost - přizpůsobit stránce (zachovat poměr). A stránka musí být nastavená na šířku ("krajina"). Pokud to opět nemám přesně, někdo mě prosím opravte :oops:
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

u většiny LBS mi vychází velikost obrázku ve wordu 24%
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 10
Registrován: 26.10.2006 11:50
Bydliště: Meziboří u Litvínova

Příspěvek od Raduz »

Dík, už to v tom IrfanViewu frčí...
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

No já nevím at jsem zkoušel co jsem zkoušel, tak se mi vždy stane že mi to pak nevytiskne některé čáry, mám tento problém sám, nebo se to stává i ostatním?
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

me se to nestava, ale vim proc se ti to stava. LBS s oblibou pouziva 1 pixel siroke cary, a pritom je potreba o zmensovat, takze pokud muj photoshop zmensuje tak, ze vezme dva pixely, udela nich jeden a zprumeruje barvu, tak o caru neprijdu. Pokud ale pouzivas nejaky program, ktery zmensuje metodou tenhle rade beru, tenhle ne (napr. malovani), tak pokud vylouceny radek padne na 1px sirokou caru - bum a jsi bez cary.

Byl bych samozrejme silne naklonen tomu, aby LBS vydaval sve modely tak, aby se daly rovnou tisknout, a nemusely se pracne zmensovat a zvetsovat, ale chapu, ze autori sve zavedene postupy neradi meni.

PS premyslejic o tom, myslim, ze i photoshop umi zmensovat tenhle beru tahle ne, je potreba obrazek prevest z indexovanych barev do RGB modu
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Tady je zasadni chyba panove!!! Obrazky NENI POTREBA zmensovat fyzicky, staci si jen pohrat s DPI. Pro ilustraci uvedu priklad: mame bitmapu, ktera je v JPEGU, autor pri ukladani nedal pozor a byla ulozena v beznem rozliseni 72 DPI; velikost v pixelech je 2362x1181 px, neni to tisknutelny, protoze vystup by mel velikost 83,33 x 41,66 cm. Pokud by jsem cokoliv delal s velikosti obrazku co do pixelu, prijdu o kvalitu, tenke obrysove cary se mi ztrati. Pokud ale zachovam puvodni rozmery 2362x1181 px jenom pridam DPI na 300, najednou mam tisknutelny rozmer 20x10 cm a kvalita tisku bude vynikajici. Cili NIKDY nemenit fyzicky rozmer obrazku, jen si hrat s DPI!!!
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Odpovědět

Zpět na „LBS systém“