Modely LBS systém 1:100

Vše o modelech LBS systém 1:100
Odpovědět
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 10
Registrován: 26.10.2006 11:50
Bydliště: Meziboří u Litvínova

Příspěvek od Raduz »

Přesně tak, model se nezmenšuje fyzicky. Taky sem dělal chybu že sem se ho snažil zmenšit. Tak jak radí Tomas, tak to prostě fungluje ... :shock: :)
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

Le6n píše:Pokud ale zachovam puvodni rozmery 2362x1181 px jenom pridam DPI na 300, najednou mam tisknutelny rozmer 20x10 cm a kvalita tisku bude vynikajici. Cili NIKDY nemenit fyzicky rozmer obrazku, jen si hrat s DPI!!!
No ale takto jsem to dělal, tedy pouze jsem změnil DPI a stejně se mi čáry ztratili. Kde muže být chyba, teda je mi jasné že je někde mezi klávesnicí a židlí, ale rád bych zjistil jak se tomu vyhnout, díky.
Uživatelský avatar
petanus
Příspěvky: 37
Registrován: 21.06.2006 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petanus »

Taky jsem řešil problém se správnou velikostí po tisku. Vyřešil jsem ho prostě a pro mě jednoduše, protože nepoužívám žádný Photoshop a podobné programy.

- V malování jsem otevřel požadovaný obrázek např LBS. Obrázek jsem totálně ořezal a ponechal pouze osový kříž s rozměry pro kalibraci velikosti. V nastavení tisku jsem zadal tisk na 100% a vytisknul. Délka vytištěného osového kříže ( který má být 50 mm ) byla asi 209 mm. 50 mm je z 209 mm cca 24%. Lze použít na jakoukoliv velikost/měřítko/rozlišení. No a protože tisknu jen pár obrázků za měsíc, tak si vždycky otevřu v malování, zadám tisk na X% a je to.
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

NolthA píše:No ale takto jsem to dělal, tedy pouze jsem změnil DPI a stejně se mi čáry ztratili. Kde muže být chyba, teda je mi jasné že je někde mezi klávesnicí a židlí, ale rád bych zjistil jak se tomu vyhnout, díky.
Obvykle Photoshop kdyz se mu zmeni DPI, tak automaticky prepocte i velikost v pixelech, takze po zmene DPI je dulezity zkontrolovat pripadne opravit na puvodni rozmery. Ta jednopixelova cara, kterou LBS pouziva jde vytisknout uplne nadherne naa bezne inkoustove tiskarne.
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
JanO
Příspěvky: 1636
Registrován: 24.05.2006 11:38

KRUPP

Příspěvek od JanO »

Tak jeřáb KRUPP už má nádstavbu 8) . Ta se otáčí a rameno zvedá a sklápí, ale zatím se nevysouvá. Teď si zase udělám přestávku.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

paaaani tie zadne napravy jak monster truk
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

My teď máme ty DVD Vltavu v obrazech a tam je takovejdlech komoušskejch dokumentů asi deset
Uživatelský avatar
schroub
Příspěvky: 266
Registrován: 06.10.2006 09:13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

perovani Liaz

Příspěvek od schroub »

mam dotaz na perovani u modelu s podvozke stylu Liaz, perovaci krouzek kdyz ho z toho kroužku slepim tak je dost tvrdy a o nejakem pruzeni nemuze byt rec. :(
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: perovani Liaz

Příspěvek od Budulman »

schroub píše:mam dotaz na perovani u modelu s podvozke stylu Liaz, perovaci krouzek kdyz ho z toho kroužku slepim tak je dost tvrdy a o nejakem pruzeni nemuze byt rec. :(
a z jaké síly papíru(kolik g/m2) máš ten kroužek? já mám 120 g/m2 a celkem to pruží když na to zatlačím
mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

ja 80 a na dakarskom mane to puzilo tak ako malo
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Uživatelský avatar
schroub
Příspěvky: 266
Registrován: 06.10.2006 09:13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: perovani Liaz

Příspěvek od schroub »

Budulman píše:
schroub píše:mam dotaz na perovani u modelu s podvozke stylu Liaz, perovaci krouzek kdyz ho z toho kroužku slepim tak je dost tvrdy a o nejakem pruzeni nemuze byt rec. :(
a z jaké síly papíru(kolik g/m2) máš ten kroužek? já mám 120 g/m2 a celkem to pruží když na to zatlačím

No normalni 80g, trochu se to prohne, ale kdyz to je v aute tak bych spis promacknul nastavbu.
mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

pardon ze to pisem sem..ale novu temu zakladat nbudem

som sa rozhodol ze si spravim tatru 815 ve 6x6 v mierke 1:53 ( spidove dakary) a ked som nasil velmi pekny model na webe LBS rozhodol som sa ze tuto si spravim....al kedze je to jpg-cko a ja to chcem zvecsit....tak musim cely model nanovo prekreslit
tu je maly nahlad mojej prace za taky mesiac

Obrázek
JanO
Příspěvky: 1636
Registrován: 24.05.2006 11:38

Tatra

Příspěvek od JanO »

Tatrovky:
http://fotoalba.cz/fotky/8669428
Podobnost je čistě náhodná :?:
Odpovědět

Zpět na „LBS systém“